Khukri alá Steven Segal

Khukri alá Steven Segal

Neobvyklá kukri, vyrobená "A & R" - jako dar Stevenovi Segalovi.

Dne 10. dubna 2018 získal americký herec, filmový producent, scenárista a režisér Steven Seagal dárek pro své 66. narozeniny. 

Zlatoust Air „A & R“ a Batzaya Baasandorzh, majitel mongolské značky «Tavan NUDEN» mu představili Kukri dle jeho požadavků.

Slavný filmový herec už dlouho snil o účinné a silné kukri. 

Nožíři z Air kukri pojmuly, jako exklusivní bojovou zbraň, vyrobili jí ze své jedničky a to damaškové oceli Zladinox ZDI-1016, což je nerezový damašek, rukojeť z Titan damašku a dřeva kavkazského ořechu, do oceli jsou vyrité iniciály herce.

S odkazem na výkresy herce, které si s designéry Air herec navrhl má kukri velikost čepele 300mm a rukojeť 150mm, tvaru Kukri, tradiční zbraní Nepálských vojáků.

Kukri má jedinečný design, který zbrani poskytuje své vynikající vlastnosti, které přežily do naší doby s XIV-XV století téměř beze změny. Kukri byla součástí sady zbraní neporazitelných Gurkhas a byly použity v boji zblízka. Nahradila mačety, ženijní lopatky, sekery, atd. Zakřivená čepel připomínající křídla sokola nabroušené na vnitřní straně. Impozantní nůž s velkým ostřím s proměnnou šířkou, o tloušťce 6 mm. Pevnost čepele v úzké první polovině je dále posilována dvěma širšími. Čepel má proměnlivý úhel ostření. Kukri umožnuje uživateli řezat, jako s nožem, sekat jako se sekerou. AiR má s Kukri obrovské zkušenosti a proto se herec obrátil právě na ně.