SKLADEM

Nový produkt

Kizlyar Irbis Untsukul

2 890 Kč

Irbis v této kombinaci je nožem, který nadchne ve všech směrech, čepel je výborná, univerzální, dobře se udržuje, výborně se s ní pracuje a je tak akorát dlouhá.

Rukojeť, rukojeť je zde famózní. 

Jedná se o kavkazský ořech v kombinaci s umělecký zpracování dřeva, tzv. untsukulskaya notch (umění implantace kovu do struktury dřeva). Počátky obchodu sahají do minulosti (XVII-XVIII. století), do vysokohorské avarské osady Untsukul, kde se vyvinulo řemeslo na umělecké zpracování dřeva. Složení každé položky je přísně promyšleno. Obvykle jde o geometrickou kompozici, uzavřenou, s mnoha vnitřními ozdobami a větvemi. Jsou to rozety, mřížky a kruhy... Symetrie je zachována jak vertikálně, tak horizontálně. Jejich práce je velmi pečlivá a vyžaduje velkou péči a přesnost, kde je nutné nejen ozdobit dřevo, ale také neoslabit strukturu dřeva. Vše je ruční zpracováno- tento nůž je celý ručně vyrobený a zdobený mistry. 

Rukojeť je celá lakovaná.

Celkový dojem z nože je takový, že svého majitele nadchne ve všech směrech, takový nůž s těmito materiály dnes vyrábí pouze málokdo a Kizlyar je na tradice mistr!

V hornatém Dagestánu, v nadmořské výšce 850 metrů nad mořem, se nachází krásná vesnice Untsukul. Hlavní chloubou Untsukulu jsou mistři uměleckého vroubkování kovem do dřeva, vytvářející nepředstavitelná umělecká díla! Untsukulskaya zářez s kovem na dřevě je vzácný druh uměleckého řemesla, který kombinuje zpracování dřeva se vzory z cupronickel nebo stříbrného drátu. Toto řemeslo vzniklo v obci v 18. století. Liší se vytříbeností formy, elementární, spíše ušlechtilý ornament. Z hlediska krásy, propracovanosti a zároveň jednoduchosti a stručnosti dekorativních prostředků je untsukulský zářez jedinečným fenoménem moderního dekorativního umění.

Celková délka202mm
Délka čepele85mm
Tloušťka čepele2,6mm
Materiál čepeleruská ocel 65X13
Materiál rukojetikavkazský ořech Untsukul
Pojistkaliner-lock

Příslušenství