SKLADEM

Nový produkt

Kizlyar Supreme Croc D2 Satin

3 350 Kč

Vynikající ocel D2 a tvar čepele nože Croc předurčují vynikající schopnosti řerivosti. 

Nože řady Tactical Echelon se liší tvarem čepele, ale tvar rukojeti u nich zůstává stejný, protože podle názoru designérů Kizlyar Supreme pro tuto řadu má perfektní ergonomii.

Konstrukce nožů je jednoduchá, ale co nejpevnější: výstelky rukojeti z Kratonu, známého svou odolností proti otěru a zvýšenými třecími vlastnostmi, jsou ke konstrukci přišroubovány závitovými sponami a také dodatečně přilepeny. . Za zmínku stojí, že rukojeť je ideálně kompatibilní s taktickými rukavicemi.

Bezpečnost při bojovém použití nože zajišťuje tvar rukojeti. Jako záštita byl použit výstupek na patce čepele a podprstové vybrání. Na hřbetu rukojeti je zdrsnění pro palec pro silové řezání.

Významnou roli hraje také kónický tvar rukojeti, který se zužuje. Dva výřezy na rukojeti zlepšují retenci při bodnutí, vytvářejí stejný kuželový efekt a také chrání rukojeť před otáčením v ruce.

Vybrání na rukojeti také významným způsobem napomáhá sekání s nožem.

Na konci rukojeti je přesah ocele, který umožnuje dávat tvrdé údery a neomezuje při práci s nožem.

Všechny čepele řady mají tloušťku cca 5 mm - to zajišťuje vysokou pevnost nože při příčném zatížení a dodává noži potřebnou masivnost při bodání.

Nože jsou vybaveny pouzdrem přizpůsobeným systému zapínání MOLLE. Při navrhování pouzdra byla zohledněna řada požadavků, nůž musí být při nošení tichý, musí být zasunut do pouzdra z obou stran a musí být bezpečně upevněn alespoň dvěma upevňovacími body. Výsledkem je multifunkční pouzdro s možností nesení rukojetí nože nahoru nebo rukojetí dolů, pohodlně umístěné na opasku nebo prvcích MOLLE systému. Také navlečením stehenního popruhu do spodního MOLLE pruhu ze zadní strany lze pouzdro dodatečně připevnit na stehno.

Pochva se skládá z multifunkčního nylonového závěsu a v něm upevněné plastové vložky. Nůž je upevněn ve vložce pomocí speciálních výstupků, které zasahují do vybrání podprstového zářezu rukojeti. Přední část čepele je upevněna speciální sponou umístěnou ve vybrání vložky.
Pochva má přídavný pásek, který fixuje nůž v pochvě v nejužším místě rukojeti.

Pouzdro umožňuje připevnění dalšího vybavení pomocí MOLLE vazby.

Celková délka283mm
Délka čepele150mm
Tloušťka čepele4,8mm
PouzdroMOLLE
Materiál čepeleD2 61 HRC
Hmotnost244g
Materiál rukojetikraton

Příslušenství