VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, PROSÍM MÁME PROVOZ V BĚŽNÉM REŽIMU, FUNGUJEME! ))

PŘIJALI JSME NEJVYŠŠÍ MOŽNÉ HYGIENICKÉ OPATŘENÍ, VAŠE ZÁSILKY JSOU STERILNĚ ZABALENÉ.

STANDARTNĚ FUNGUJE I ODESÍLÁNÍ NA SLOVENSKO.

DĚKUJEME.

VAŠE RUSKE-NOZE

Zavřít

Novinka od Kizlyar: HR-18 jehož předlohou je druhoválečný armádní nůž Sovětské armády

Novinka od Kizlyar: HR-18 jehož předlohou je druhoválečný armádní nůž Sovětské armády

Slavný skautský nůž, arr. 1940 (HP-40) nadále inspiruje výrobce nožů pro různé interpretace. Společnost PP "Kizlyar" vydala tento rok právě takový nůž HP-18, který kombinuje klasický tvar čepele s moderní rukojetí a pochvou.

V 2018,  23. února přesně 100 let od vzniku dělnicko-rolnické Rudé armády- začal masivní vstup dobrovolníků vojáků Rudé armády. K tomuto slavnému datu společnost PP Kizlyar LLC časově rozložila vydání nového nože. 

Podle tvůrců byla myšlenka HP-18 vytvořit moderní interpretaci prvního statutárního nože Rudé armády armády HP-40, slavného skautského nože arr. 1940 - také známý jako armádní nůž  NA-40 . Během Velké vlastenecké války měl vynikající pověst a i po jskončení války zůstal dlouho v armádě a sloužil jako základ pro nové modely studených zbraní v SSSR a v některých zemích Varšavské smlouvy. A dnes HP-40 podléhá četným replikám a imitacím. 

Důvod popularity modelu HP-40 je považován za  úspěšnou formu čepele , která poskytuje jednoduchost a konstrukční trvanlivost, spolehlivost a všestrannost. 

Osvědčila se v praxi, pochází z dobře známého finského nože (Puukko). 

Proto se  Kizlyar nože  rozhodli používat nové zařízení HP-40 ve svém novém vývoji s využitím nových  moderních materiálů  a technologií a doplňovaly tradiční čepel s ergonomickou, zdobenou rukojetí a pochvou moderního stylu. 

Kromě toho se nový nůž HP-18 ukázal být také velmi krásný, takže není divu, že se dnes aktivně prodává a stal se jednou z nejoblíbenějších novinek Kizlyar. Kdo by o tom pochyboval, můžeme odkazovat na řadu recenzí světové sítě. Kizlyar HP-18 je v barvách Khaki a klasické černé.

Dodáváme také, že ke 100. výročí  Rudé armády, Kizlyáři a komunita nožního kanálu "Arkhadyr" vyrobili omezený počet nožů "Vasily Terkin" založený na noži HP-18.  

Popis nože

Čepel nože je vyrobená z ruské 65X13 oceli , tepelně zpracované na pro HRC 57-59, má přímý tvar čepele se zužujícím se k bodu a vybaven konkávním úhlem. Samotná čepel byla vypůjčena z dřívějšího a velmi populárního modelu "Taran", klasického fisnkého nože u něhož záštita není vůbec. 

Nicméně  čepel HP-18  je vyroben více než o 1 mm silnější, a proto mnohem silnější a kromě toho má malý záštitu, která slouží jako bezpečnsotní prvek, ale zároveň je velmi příjemná a neomezuje v používání nože.

Někteří věří, že HP-18 má velmi dlouhou čepel, která brání jemné práci a pro řezání je horší než sekeru nebo mačet. Zde bychom neměli zapomínat, že kizlyartsy koncipován jako nůž všestranný,  vhodný pro všechny práce (řezání, sekání, krájení, kopání, páčidlo a tak dále) a to je vždy kompromisem, samozřejmě vždy je lepší např. pro sekání sekera, než nůž, ale toto je nástroj jednotlivce, který má u sebe vše v jendé čepeli, protože přesný nástroj nemusí být vždy k dispozici.

A to nemusí být vždy po ruce. Navíc k tomu, aby se čepel zkrátil, podle autora by to nebylo rozumné z estetických důvodů, protože nůž bude velmi odlišný od jeho prototypu HP-40 s ještě delší čepelí. 

Rukojeť černého nebo zeleného elastonu je navržena speciálně pro HP-18 a je zcela nová. Vyrábí se symetricky, což činí rukojeť nože velmi pohodlno a drážky spolu s drsným povrchem umožňují bezpečně držet nůž v ruce. Zakončení nože které vyčnívá z rukojeti, hraje roli trnu pro rozbití skla a je opatřena otvorem pro upevnění lanka. 

Pouzdro HP-18 je z odolného a trvanlivého plastu ABS, který se nebojí vlhkosti, olejů, kyselin a zásad a má dobrou tepelnou odolnostPevně ​​drží nůž v jakékoliv poloze a nůž nepřekáží v pohybu, jako u mnoha dalších plastových pouzder. Pro upevnění je k dispozici pásová smyčka, ale jsou k dispozici další možnosti zavěšení, zejména je možné použít upevňovací systém rozhraní TEK-LOCK. 

Obecně platí, že se ukázalo, krásný, trvanlivý, jednoduchý a spolehlivý nástroj nůž, která bezpochyby bude vyhovovat co nejširší spektrum uživatelů -  turisté, myslivci, rybáři, extrémní sportovní nadšence,vojáci, policisté.