Kizlyar VEKTOR, to nejlepší od Kizlyaru!

Kizlyar VEKTOR, to nejlepší od Kizlyaru!

Kizlyar představil novinku, model Vektor, od které si slibuje obrovské prodeje, jelikož jej prezentuje, jako nůž do kterého firma vložila svoje 20-ti leté zkušenosti a jedná se o to nejlepší, co si nyní mohou profesionální lovci koupit napříč všemi výrobci.

Pouzdro má zamykací váleček, který minimalizuje tření mezi rukojetí se pochvou, nůž je v pouzdře pevně fixován a nedochází k poškození povrchu rukojeti, ani čepele, je to unikátní řešení, ze kterého jsme nadšeni, pouzdra je zapotřebí neústále vylepšovat, jelikož pouzdro a komfort užívání jdou ruku v ruce.

Kizlyar se u pouzdra zaměřil na pevné držení nože v pouzdře a také pevné a pohodlné držení na opasku, či výstroji. 

Výrobce bude nabízet příplatkovou výbavu ve formě různých uchycení vlastní výroby podobné TEK-LOKU, loveckému volnému oku, apod.

Na čepeli si dal výrobce velmi záležet a uzpůsobili výbrus a  tvar čepele k perfektnímu průniku do materiálu a zároveň vyzdvihly její odolnost proti namáhání.

Čepel je osazena ruskou ocelí 65X13 (AUS-8) což je zlatý střed napříč všemi nožířskými ocelemi, jelikož velmi houževnatě drží ostří a zároveň si nůž může lovec udržovat ostří i v náročným podmínkách, další výhoda této oceli je odolnost vůči klimatickým podmínkám, funguje dobře, jak v horku, tak zimě a s dobrou údržbou umí snadno odolat i třeba slané vodě.

Rukojeť je další významná devíza Kizlyaru, je to jejich Elastron, oplývá pevným držením nože.

Elastronová rukojeť je pryž-plast, která se vyznačuje vysokou praktičností a odolností proti opotřebení, porézní struktura poskytuje pohodlný a jistý úchop nože, a to i v případě mastnoty na rukou.

To všechno je Kizlyar Vektor. 

ruske-noze.cz

noze-kizlyar.sk