Kizlyar Supreme CityHunter AUS-8 - recenze od zákazníka

Kizlyar Supreme CityHunter AUS-8 - recenze od zákazníka

Jako EDC by Kizlyar Supreme CityHunter AUS-8 G10 šel

Nůž na všechno je podle mě stejný mýtus jako universální pneumatiky. Ty většinou nedrží ani za sucha, ani za deště, ani na sněhu, pouze dávají svému majiteli pocit, že ušetřil. S noži je to podobné.
Jestli se ale universálnímu použití něco blíží, mohl by to být Kizlyar Supreme CityHunter.
Pevný nůž jako EDC? Jo, to by mohl být on. Nakrájí rajčata, vykostí kuřecí stehno, než ho hodíte na gril, v originálním pouzdře se docela dobře nosí.
Chcete nůž na procházku do lesa? Jo, klidně si vezměte CityHuntera. Jasně, na dříví to není, ale klacek s ním naostříte a syn má tak lovecký oštěp během momentu, nasbíranou houbu s ním také zvládnete očistit.
Prostě takový universál, ale vypadá dobře, drží se dobře, nemusíte si k němu nechávat dělat nové pouzdro, protože to od výrobce je dobré. Pokud nemáte ruku jako medvěd Kodiak tlapu, tak se i výborně drží.
Zastavit vás může jen výhrada, že je to nůž z Ruska, což v našich krajích prostě pro někoho je mínus, mně je to třeba jedno. Dokonce pozitivně vnímám, že na něm není nápis „Taiwan“ nebo „China“, což se bohužel objevuje i na nožích slovutných amerických značek. Sám několik takových mám a bodá mně to do očí jako pletací jehlice.
Model CityHunter se navíc vyrábí v několika verzích, které se od sebe liší použitými materiály. Já bych osobně doporučil ten na fotkách. Čepel je z materiálu AUS 8, což je ocel, která je dostatečně korozivzdorná a drží ostří, ale stále ještě jste po použití schopni čepel obtáhnout na klasických keramických pomocnících co se drží v ruce. A to se počítá, protože tupý nůž je horší, než tupý kamarád! Současně je z nabízených variant CityHuntera nejlacinější. Jak to ale u ruských nožů bývá zvykem, poměr cena/výkon je více než dobrý.
Pro ty, kteří rádi TTD: čepel je dlouhá 105 mm, celková délka nože je 215 mm. Tloušťka 3,4 mm, takže v kombinaci s typem konstrukce fulltang kde má na střenky z G10 si můžete být jistí, že něco vydrží.
M. C. 
Děkujeme za velmi kvalitní recenzi! ))

Odeslat komentář

Všechny pole je potřeba vyplnit

Jméno:
Email: (Not Published)
Text: