Brutalica Ponomar - recenze od zákazníka

Brutalica Ponomar - recenze od zákazníka
Až bude Česká televize natáčet akční film "Jak Miškin a Čepiga do Vrbětic jeli" v hlavní roli s Markem Vašutem, budou mít hlavní padouchové v kapsách tenhle nůž značky Brutalica, model Ponomar. Nebo by alespoň měli mít.
Jo, jsme zvyklí se na Rusko, a cokoliv z něj, dívat prizmatem dávných dob, a dělat si legraci. Ne úplně právem. Už třicet let jsem například já fanouškem amerických nožů Spyderco. Občas jsem byl ochoten vzít na milost něco od Cold Steel.
Zatímco na čepelích těchto nožů se čím dál častěji objevuje "Made in Taiwan", produkce ruských nožů letí vzhůru jak šířkou nabídky, rozmanitostí tvarů, použitými materiály, tak především kvalitou. Nemluvě o ceně, která je ve srovnání třeba s americko/asijskou produkci více než fajn.
Z balíku nožů, který se mi dostal do ruky, mne na první pohled i omak oslovil tenhle model. Má kouzlo, má koule. Nic subtilního pro slečinky, přesto se do kapsy obleku krásně vejde. Díky velikosti se perfektně drží v ruce. Otevírání jde podobně lehce jednou, držící rukou, jako je tomu třeba u zmiňovaných nožů Spyderco, které mají pro potřeby otevirání pověstnou díru. A nejen to. Nůž jde také otevřít tak, že po vyjmutí nože z kapsy rukou "jentak smýknete" a fyzikální síly jako třeba setrvačnost prostě tu "čepel jako lopatu" prostě vyhodí a nůž se krásně otevře. Jde to lehce, stačí si to párkrát zkusit, a záhy v tom budete mít jistotu větší, než když kluci z ruské rozvědky rozstřikovali Novičok v britském Salisbury. Na rozdíl od tohoto nejsmrtelnějšího nervověparalitického jedu, který je tak smrtelný, že se všichni nakonec uzdravili, tenhle nůž bude fungovat perfektně!
Čepel je z oceli D2, což je dle mého dlouhodobého názoru, materiál který je vlastně na čepele kapesních nožů až moc vysoko. Já mám nejraději AUS8, a podobně. Už z krabičky na vás tahle věcička vypadne perfektně nabroušená. Vlastně bezchybná.
Takže klidně zahodit předsudky a jít do toho. Jasně, zní to líp, mít v kapse na svačinu nůž jako měl Hanibal Lecter, než kapesní zavírací nůž z Ruska, ale věřte mi... koupí tohohle nože nemůžete udělat chybu.
Až nás Rusko a Green Deal odstřihne od plynu, a německé větrníky se přestanou točit, protože nebude foukat, tak tímhle nožem se ty parkety na ohníček budou krouhat rozhodně lépe, než něčím z Mikova. A kdo ví, třeba má takový nůž u sebe i Vladimír Vladimirovič...
btw: špek, vodka a kniha nejsou součástí balení, ale moje! Nůž jsem si bral od českého distributora RUSKE-NOZE.cz který se opakovaně ukazuje jako rychlý a spolehlivý.
M. C.
Děkujeme! ))

Odeslat komentář

Všechny pole je potřeba vyplnit

Jméno:
Email: (Not Published)
Text: