SKLADEM

Nový produkt

Lemax Finský, 110X18MShD, habr

3 991 Kč

Finský nůž je speciální typ nože, který se v první polovině 20. století rozšířil v Ruské federaci, Sovětském svazu. Popularita nožů z Finska (puukko) vedla k tomu, že téměř každý nůž s rovnou čepelí a zkosením zadku („štika“) se v Rusku začal nazývat finský, bez ohledu na místo výroby. Tento model nože se používá jak pro lov, rybaření, tak pro turistiku. U tohoto nože, ostří od zadku jde do kužele, který dává ostří jistou eleganci.

Tato ocel je považována za legendární. Čepele z této oceli jsou již odzkoušeny desítkami let a velmi se osvědčily. Ocel si výborně drží ostří, nevykazuje náchylnost ke korozi, celkově nevyžaduje zvláštní péči.
Mechanické vlastnosti oceli a její tvrdost závisí na teplotních podmínkách kalení a následného popouštění. Obecně je tvrdost oceli 110X18MShD v rozmezí 58 ... 62 HRC. Ocel po dlouhou dobu bez údržby neztrácí "svou sílu", není náchylná k vyštipávání či k tupení ostří. A samozřejmě, velkým plusem oceli 110 Kh18MShD je nízký obsah nečistot ve struktuře oceli. Kromě všech výhod je ocel 110X18MShD na zpracování nákladná a časově náročná, ale čepele vyrobené z tohoto materiálu jsou opravdu vynikající.

Tento nůž nosit na opasku je radost a čest.

Toto je Yakut z výrobního závodu z Nižnijho Novgorodu LEMAX Pavlovo!

Jsme výhradní dovozci z Ruské federace.

Celková délka250mm
Délka čepele130mm
Tloušťka čepele4,0mm
Pouzdropravá kůže
Materiál čepeleruská ocel 110X18MShD 62HRC
Materiál rukojetihabrové dřevo

Příslušenství