SKLADEM

Nový produkt

Kizlyar Supreme Urban Niolox StoneWash

2 990 Kč

Urban je nůž, který díky své velikosti je možné nosit u sebe denně, denně u sebe budete mít pevný nůž na který se můžete spolehnout v čemkoliv!

Příjemný ergonomie úchopu a šířka čepele pro pohodlné krájení, promyšlené pouzdro, bezúdržbová rukojeť z Micarty, to budete na Urbanu milovat!

Niolox obsahuje Niobium, jeden z nejlepších karbidů v legovaných ocelích. Přítomnost 0,8% uhlíku zvyšuje pevnost Nioloxu a umožňuje temperování oceli v oblasti s vysokou tvrdostí 58-62 HRC. Obsah 12,7% chromu zlepšuje antikorozní vlastnosti a zvyšuje odolnost proti opotřebení oceli. Molybden v množství 1,1% snižuje křehkost a zvyšuje pevnostní vlastnosti. Obsah 1,1% vanadu poskytuje elasticitu, zlepšuje vlastnosti chrómu a také zlepšuje odolnost proti korozi. 

Zvláštností Nioloxu je obsah 0,7% Niobu, který zlepšuje kombinaci vlastností uživatele - vysokou odolnost proti korozi, vysokou tažnost a vysokou odolnost proti opotřebení.
Navzdory skutečnosti, že Niolox není prášková ocel, má velmi homogenní strukturu, která zaručuje kvalitu a stabilní projev vlastností používaných ocelí. 

Ocel byla původně vyvinuta Jurgenem Schantzem a Larsem Behnkem jako vylepšená verze oceli Hitachi ATS-34. Nicméně jiný známý německý odborník v prostředí řezaček Achim Wirtz jim doporučil, aby používali niobium k tvorbě karbidů. Vývojáři spolu s jednou z největších továren v Německu Lohmann Steel vyvinuli specifikaci výroby této oceli W-Nr 1.4153.04 a vyrábějí ji pod značkou Niolox. Tato ocel se také nazývá SB1 (název pochází z jména vývojářů Schanz a Behnke). Je velmi populární mezi výrobci nožů v Německu, Francii a Belgii.

Celková délka202mm
Délka čepele93,6mm
Tloušťka čepele3,2mm
Materiál čepeleNiolox 60-62HRC
Hmotnostnůž 136 g, pouzdro 67 g
Materiál rukojetiG-10

Příslušenství