NENÍ SKLADEM, dodání do max. 3 měsíců

Nový produkt

Zlatoust Air Dobrý ZDI-1016

4 990 Kč

Nůž Dobrý je velice kompaktní nůž, který má tradičně od Zlatouste dokonalou rukojeť a budete si užívat pokaždé, když budete mít nůž ve dlani. 

Pouzdro z pravé kůže je velmi promyšleně vyrobené, kdy je osazeno dvěmi poutky na opasek, vrchní poutko je klasické uchycení nože v přírodě, druhé poutko je níže a pouzdo k opasku přichytí pevněji a posune samotný nůž výše, kdy čepel nevylézá pod tričko, toto je vhodné na každodenní nosení ve městě.

Čepel má velmi dobrý tvar pro řez, s kombinací s damaškovou ocelí ZDI-1016 je opravdu velmi ostrá a nabízí uživateli precizní řez.

Nůž má velmi příjemnou hmotnost, skvěle sedí do ruky, má dostatečně dlouhou rukojeť.

Kvalita zpracování je na špici nožířství vůbec.

Nejzásadnější na této řadě je materiál čepele, jedná se o vysoce legovanou damaškovou ocel ZDI-1016 s průměrným obsahem uhlíku 1,0% a průměrným obsahem legujících prvků -16,0%

Zladinox http://www.zladinox.ru je velmi uznávaná damašková ocel, jejíž výrobce je přímo Zlatoust Air.

První písmena názvu ZDI-1016 jsou používána společností při označování jejích kompozic: ZDI - kompozice s vysokým obsahem uhlíku, vysoce legované (odolné proti povětrnostním vlivům). První dvě číslice v označení odpovídají průměrnému obsahu uhlíku, druhé dvě číslice na průměrném obsahu legujících prvků. Vysoký obsah uhlíku a přítomnost speciálních karbidů (chrómu, molybdenu, vanadu, atd.), Poskytují vysoce účinné ostří (řezné vlastnosti, pevnost, atd.) A dekorativní vlastnosti.
Současně je třeba si uvědomit, že vysoký obsah uhlíku a heterogenita chemického složení v kompozici ZDI-1016 poněkud snižuje jejich odolnost proti korozi.

Pro ochranu čepele před korozí se doporučuje dodržovat následující pravidla:

  • po práci důkladně vyčistit ostří před nečistotami, promyje se studenou vodou bez použití detergentů, zvláště ty, které obsahují brusné částice a suchý hadr stírání (měkké tkáně);
  • před dlouhým skladováním pokryjte čepel tenkou vrstvou oleje
  • udržujte nůž na chladném suchém místě; při skladování chránit nože před mechanickým poškozením;
  • Pro delší skladování držte čepel oddělený od pochvy.

 

Celková délka195mm
Délka čepele90mm
Tloušťka čepele2,4mm
Pouzdropravá kůže
Materiál čepeleZladinox ZDI-1016
Materiál rukojetibřezové kroužky

Příslušenství

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: